Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie

Dzień rodzicielstwa zastępczego

13 czerwca 2019

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić
z nim radości i smutki. To doprawdy jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.

         Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie, które jest organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Zambrowskim w dniu  11 czerwca 2019 r. zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego połączone
z Dniem Dziecka.  Obchody tego dnia miały na celu popularyzację ruchu rodzicielstwa zastępczego. Nie było to pierwsze tego typu spotkanie rodzin zastępczych, ale z całą pewnością nie ostatnie.

Spotkanie odbyło się w Sali zabaw „Urwislandia” w Zambrowie. Uroczystość swoją obecnością uświetnił Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego: Pan Jacek Norbert Murawski, który złożył życzenia rodzicom zastępczym.

Zaproszone dzieci spędziły ten czas bardzo aktywnie korzystając z torów przeszkód, basenu z piłeczkami i zabawek dostępnych na sali. Świetnie bawiły się podczas malowania twarzy i skręcania balonów. Rodzice zastępczy zaś mieli możliwość rozmowy, wymiany doświadczeń, udzielenia rad dotyczących wychowywania dzieci, nawiązania nowych więzi, znajomości, relacji, zintegrownia się ze sobą.

Wszyscy goście bardzo dobrze się bawili i cieszyli się z możliwości spotkania się w większym gronie.

Dziękujemy Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
 w Zambrowie wraz z pracownikami